Čt

Známe nejdůležitější podmínky, které má oddlužení

Oddluzeni01.jpg
foto: Shutterstock

Ne každému je jeho žádost o oddlužení schválena. Může to být hlavně proto, že nesplnil konkrétní podmínky. Podívejme se proto společně, jaké dnes patří k tomu skutečně nejdůležitějšímu.

Začneme informacemi o tom, jak je to s dluhy. Konkrétní přehled možností, jakým způsobem a jak dlouho budeme splácet, nám může vypočítat oddlužení kalkulačka. Ta nám také může říci to, kdy na insolvenci nemáme nárok. Je totiž třeba splnit podmínku, kdy musíme mít alespoň dva věřitele, alespoň dva závazky a u obou musíme být v prodlení s platbami. Jedině tak máme nárok na možné budoucí schválení.

Oddlužené je určené jenom fyzickým osobám

Jako firma se oddlužit zkrátka nemůžeme. Co však možné je, to je oddlužení OSVČ. V takovém případě sice podnikáme, ale za svou reálnou osobu. Nikoliv za tu právnickou. Navíc v takovém případě můžeme v některých konkrétních situacích řešit i dluhy podnikatelské. Jinak je však oddlužení určeno výhradně na řešení dluhů, které jsou jenom osobního charakteru. Co také platí, to je informace spojená s tím, že už si nemusíme žádat jenom jako jednotlivec. Díky změnám podmínek je dnes dostupné také oddlužení manželů, které jistě řada rodin, nebo jenom párů výrazně uvítá.

Oddlužení fyzické osoby nám může být schváleno jenom jednou

Také je třeba dodržet podmínku toho, že se můžeme oddlužit jenom jednou v životě. Není tedy možné požádat si jednou třeba o oddlužení nemovitosti a za pár let o další, spojené s naší osobou. Toto je důrazně hlídáno, díky čemuž soud v takovém případě nevyhoví. Stejně tak může být omezující podmínkou při oddlužení fyzické osoby také to, že samotné dluhy nesmí vzniknout úmyslně. Zde se jedná hlavně o situace, kdy si například bereme půjčky za účelem toho, že je nebudeme platit. Takové konkrétní, ale i podobné nečestné jednání zkrátka tolerováno rozhodně nebude.

Sdílej článek
na Facebooku

TIP: Rychlá půjčka

10:49 Dagmar napsala vzkaz pro Alexandra Pospíšila
19:28 Ilona napsala vzkaz pro Jaromíra Jágra
20:34 Jiřina napsala vzkaz pro Miroslava Kadeřávka
19:22 Stanislava napsala vzkaz pro Alexandra Schwarzenbergera
9:23 Jana napsala vzkaz pro Petra Čápa
Internetové stránky používají soubory cookie. Použitím této stránky souhlasíte s pravidly používání cookie. Více informací zde.