Čt

Víme, proč je oddlužení tak lákavé

oddluzeni11.jpg
foto: Shutterstock

Slyšeli jste už o oddlužení? Pokud ano a uvažujete o něm, přinášíme vám několik hlavních informací, které vás jasně přesvědčí o tom, proč je tak lákavé a samozřejmě také využívané. Pozitiv je mnoho.

První výhodou je zcela jistě třeba to, že v rámci osobního bankrotu lze primárně řešit dluhy osobní, ale možné je také vyřešit ty podnikatelské – tedy při splnění určitých podmínek. Stejně tak nezapomínejme ani na to, že si může požádat jakákoliv fyzická osoba. Stačí, aby měla alespoň dva závazky po splatnosti. Maximální výše dluhů rozhodně omezena není, a to žádným způsobem.

Oddlužení dokáže odpustit až 70 % vašich závazků

Nezapomínejme ani na výhodu toho, že vám může bát odpuštěna i většina vašich závazků. I to je velké pozitivum, na které byste rozhodně neměli zapomínat. V rámci oddlužení skutečně stačí, abyste uhradili 30 procent svých dluhů. Zbytek je vám definitivně odpuštěn. Poté už vycházíte s čistým štítem a nemohou na vás ani věřitelé, ani exekutoři. Zapomínat byste však neměli ani na to, že danou ochranu máte už ve chvíli, kdy je daná konkrétní žádost schválena. Všechny dluhy už řešíte jenom výhradně s daným soudem, na základě schválené žádosti.

Insolvence nabídne možnost dvou způsobů splácení

I to jsou důvody takové oblíbenosti. Pokud se rozhodnete pro využití osobního bankrotu, je první cestou možnost splátkového kalendáře. To pro vás znamená pravidelné měsíční splátky, které v rámci insolvence budete hradit. Je však ještě druhá cesta, spojená s prodejem vašeho majetku. Ze získaných peněz také dále hradíte své závazky. Nezapomínejme ještě na jeden důležitý fakt, že celé období může trvat až celých 5 let. A jak je to se samotnou žádostí? S tou vám může pomoci odborník, který vám ji nejenom zpracuje, ale také podá přímo na konkrétním soudu. Poté je schválena a vy začínáte cestu z vašich dluhů.

Sdílej článek
na Facebooku

TIP: Rychlá půjčka

10:49 Dagmar napsala vzkaz pro Alexandra Pospíšila
19:28 Ilona napsala vzkaz pro Jaromíra Jágra
20:34 Jiřina napsala vzkaz pro Miroslava Kadeřávka
19:22 Stanislava napsala vzkaz pro Alexandra Schwarzenbergera
9:23 Jana napsala vzkaz pro Petra Čápa
Internetové stránky používají soubory cookie. Použitím této stránky souhlasíte s pravidly používání cookie. Více informací zde.