Čt

Odpuštění dluhů není u insolvence nic neobvyklého

oddluzeni12.jpg
foto: Shutterstock

Říkáte si, že vám dluhy nikdo neodpustí? Omyl. Je tu insolvence, které to dokáže. Nemyslíme však tu, která je určena firmám. Při dotazu, co je insolvence totiž myslíme konkrétně tu, která je pro fyzické osoby.

Právě tato možnost je v posledních letech velmi vyhledávanou možností téměř každou fyzickou osobou, která chce řešit své dluhy. Zde můžete i vy, to vám jistě poví kalkulačka insolvence, která je praktickým nástrojem pro každého, kdo si chce vypočítat nejenom samotný průběh, ale i pro toho, kdo si chce online spočítat to, kolik dluhů mu může být z jeho závazků definitivně odpuštěno. Díky tomu lze říci, že je možné vyřešit i na první pohled astronomické závazky.

Jak velké dluhy vám insolvence odpustí?

Podívejme se na to, co každého zajímá nejvíce. Je to samozřejmě informace spojená primárně s tím, jak velká je částka, která vám bude u insolvence odpuštěna. Nejedná se o fixní hodnotu, jelikož jde o procentuální část z vašeho dluhu. Ta rozhodně není nijak malá, jelikož definitivně smazáno může být až sedmdesát procent vašich závazků. Není proto divu, že se lidí o sledování insolvence zajímají stále více a postupně studují problematiku spojenou s žádostí a schválení. Vše navíc vychází ze zákonných úprav, a to proto, aby mohla dát občanům České republiky ještě jedna šance na bezproblémový život.

Je vám insolvence fyzických osob schválena? Není třeba se bát věřitelů

Připomeňme také to, že ve chvíli, kdy vás registr dlužníků insolvence zapíše do své databáze, jste plně chráněni jak před věřiteli, tak třeba také před vymahači, nebo exekutory. Totéž se v podstatě děje i ve chvíli, kdy vám insolvence fyzických osob odpustí zmíněnou část vašeho dluhu. Vy tak vycházíte z celého procesu s čistým štítem a nikdo z vašich věřitelů si již na zbývající dlužnou částku nemůže dělat jakékoliv konkrétní nároky. I díky tomu získáte nejenom skvělou možnost, jak vyřešit dluhy, ale získáte také možnost toho, jak můžete začít žít spokojenější a lepší život.

Sdílej článek
na Facebooku

TIP: Rychlá půjčka

10:49 Dagmar napsala vzkaz pro Alexandra Pospíšila
19:28 Ilona napsala vzkaz pro Jaromíra Jágra
20:34 Jiřina napsala vzkaz pro Miroslava Kadeřávka
19:22 Stanislava napsala vzkaz pro Alexandra Schwarzenbergera
9:23 Jana napsala vzkaz pro Petra Čápa
Internetové stránky používají soubory cookie. Použitím této stránky souhlasíte s pravidly používání cookie. Více informací zde.